Czy darowizny od rodziny ujmuje się na rocznym PIT

Jak prowadzić domowy budżet i kontrolować wydatki w taki sposób, żeby udało się odkładać regularnie. Gdzie trzymać pieniądze i jak je inwestować?
Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 mar 2015, 9:29

Czy darowizny od rodziny ujmuje się na rocznym PIT

Postautor: Nowy » 03 kwie 2015, 9:00

Może ktoś u miał już podobny problem, dostałem w ostatnim roku darowiznę od rodziny (więcej niż 10 tys. zł), zgłosiłem ją do Urzędu Skarbowego, żeby nie zapłacić podatku, tylko że teraz zastanawiam się, czy powinna ona zostać ujęta w zeznaniu rocznym za poprzedni rok. Może ktoś coś wie w tej sprawie i się podzieli? :)


iti
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:24

Re: Czy darowizny od rodziny ujmuje się na rocznym PIT

Postautor: iti » 04 sie 2015, 15:13

Z tego, co kojarzę, to darowizny od rodziny nie są uwzględniane w PITcie . Owszem, trzeba je zgłosić do Urzędu Skarbowego, ale raz na jakiś czas można dostać takie pieniądze i nie płaci się od tego dodatkowego podatku, co jest całkiem dobrym rozwiązaniem :) No tylko trzeba pamiętać o tym, żeby to zgłosić, a ma się na to tylko jakiś określony czas. No i jeszcze trzeba mieć np. potwierdzenie wykonania przelewu czy jakiś inny kwit z banku, który potwierdza dokonanie takiej operacji :)Wróć do „Jak zarządzać finansami osobistymi i oszczędzać pieniądze? Dyskusje i pomysły”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość