Czy moje pieniądze w banku są bezpieczne?

Jak prowadzić domowy budżet i kontrolować wydatki w taki sposób, żeby udało się odkładać regularnie. Gdzie trzymać pieniądze i jak je inwestować?
iti
Posty: 39
Rejestracja: 11 mar 2015, 13:24

Czy moje pieniądze w banku są bezpieczne?

Postautor: iti » 04 sie 2015, 15:07

Mam trochę oszczędności i oczywiście, jak większość Polaków trzymam jej w banku na lokacie. Co prawda jest ona bardzo słabo oprocentowania, ale zawsze to więcej niż nic ;) No ale ostatnio nam też trochę wątpliwości, czy banki są bezpiecznym miejscem do przechowywania pieniędzy? Jak myślicie? Czy nie zdarzy się tak, że taki bank upadnie i tym samym pozbędę się całego swojego zabezpieczenia :?:


Nowy
Posty: 31
Rejestracja: 08 mar 2015, 9:29

Re: Czy moje pieniądze w banku są bezpieczne?

Postautor: Nowy » 17 sie 2015, 23:03

W zasadzie, to chyba nie ma co zakładać negatywnego scenariusza :) Choć w dzisiejszych czasach chyba powiedzenie, że pewne jak w banku w jakimś sensie przestało obowiązywać, to jednak ją nadal trzymam tam oszczędności. Co prawda nie wierzę bankierom, ale jednak chyba większe jest prawdopodobieństwo tego, że spali mi się materac w domu lub, że ktoś mnie okrążenie, niż tego, że upadnie bnk, w którym mam lokaty :)



Wróć do „Jak zarządzać finansami osobistymi i oszczędzać pieniądze? Dyskusje i pomysły”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości